Okul Öncesi Check-up

Ana Sayfa Check Up Okul Öncesi Check-up
Okul öncesi check-up programı okul çağı çocuklarının başarılarını ve öğrenme kabiliyetlerini etkileyebilecek en sık rastlanan problemlerinin arandığı sağlık taramasıdır.
Okul öncesi sağlık taraması özellikle okula yeni başlayan çocuklar ile beklenmedik şekilde okul başarısı düşen veya beklenen okul başarısını gösteremeyen çocuklara yapılmaldır.
 
Testler:
TAM KAN SAYIMI
TAM İDRAR TAHLİLİ
DIŞKI MİKROSKOPİSİ
KAN GURUBU TAYİNİ
ST3
ST4
TSH
KAN ŞEKERİ
SERUM DEMİRİ
TOTAL DEMİR BAĞLAMA KAPASİTESİ
FERRİTİN
SGOT
SGPT
ASO
CRP
RF
ÜRE
KREATİNİN
ANTİ HAV TOTAL
HBS AG
ANTİ HBS
 
Açıklama : Laboratuarımızda uygulanan sağlık taraması uluslar arası standartlarda bu amaçla en çok istenen testler ve doktorlar tarafından en çok araştırılan konular ele alınarak hazırlanmıştır. Bu programda öncelikle büyüme gelişmeyi ve öğrenme kapasitesini etkileyecek metabolizma bozuklukları aranır bu amaçla özellikle troid fonksiyonları, demir, demir bağlama kapasitesi, ferritin, böbrek fonksiyonları ve karaciğer fonksiyonları testleri yapılır. Ayrıca dışkı mikroskopisi ve parazit araştırması yapılır. Bu araştırmalar dışında aşı ile önlenebilen hepatit A ve B taraması yapılarak aşı gereksinimi belirlenir.  Bu laboratuar testlerinin yanında çocukların göz ve KBB muayenelerinden de geçirilmesi esastır.
Okul çağı çocuklarının başarılarını ve öğrenme kabiliyetlerini etkileyebilecek en sık rastlanan problemlerinin arandığı sağlık taramasıdır. Bulgu Laboratuvarı