Sağlıklı Beslendiğiniz Halde Sağlıksız Gıdalar Sizi Hasta Edebilir.

ImuPro -100  , ImuPro200,  ImuPro 300  BESİN İNTOLERANS   TESTLERİ    ANKARADA SADECE 

BULGU LABORATUVARLARINDA YAPILMAKTADIR   

Test nasıl yapılıyor ve sonuçları ne zaman alabilirim?
ImuPro testleri için sizden alınmış kan örneği BULGU laboratuvarında alınır , İMMUNO Laboratuvarlarında test edilir ve kanınızda gıdalara karşı oluşan IgG antikorlarının tespiti yapılır. Yaklaşık 10-14 gün sonraki ikinci ziyaretinizde, size kişisel test sonuçlarınız ve –daha da önemlisi– tümüyle size göre düzenlenmiş özel beslenme planınız açıklanacaktır.
Gıda intolerans testleri, imupro 100,imupro 200, ımupro 300 testleri  3 saatlık bir açlık sonrası yapılmaktadır. 

  Çoğunlukla farkında olunmasa da Gıda Duyarlılığına bağlı alerjik reaksiyonlar günümüzde en çok rahatsızlıklara neden olan faktörlerdendir. İngiliz Alerji Vakfı’nın (British Allergy Foundation) tahminine göre Avrupa ve ABD toplumun % 45’i gıda duyarlılığına bağlı sağlık sorunları yaşamaktadır. Bağışıklık sistemin kişiye göre değişen gıdalara tepki vermesinden oluşan enflamasyon, farklı hastalıklara neden olabilir:

Kronik demir eksikliği
Gastrointestinal Şikayetler
Obezite
IBS
Hipertansiyon
Tip 2 Diabet
Kronik yorgunluk
Astım
Depresyon
Egzama
Hipertiroidizm

Yukarıda belirtildiği gibi bütün bu hastalıkların ve daha fazlasının ortak nedeni kronik enflamasyondur.

Bahsettiğimiz Gıda Duyarlılığı gecikmeli reaksiyon gösteren IgG’ye bağlı Tip 3 Alerjisidir ve kesinlikle tipik alerji olarak bilinen IgE’ye bağlı olan Tip 1 Alerji ile karıştırılmamalıdır. IgE’nin varlığı iyi belirlenmiştir ve histamin salınımı nedeniyle semptomların hemen başladığı bir atopik reaksiyonu temsil eder.
Tip 1 alerjilerinin seyrek olmasına karşın Tip 3 Gıda Duyarlılığına sıkça rastlanır. Anne sütü ile bebeğe geçebildiği gibi zaman içerisinde de oluşabilir. Eğer vücudumuzun bir gıdaya karşı bağışıklık konusunda problemi varsa, G tipi Globulinler (IgG) oluşturmaya başlar. Bu antikorlar, kan örneğinde bakılan ImuPro300 testi ile yaklaşık 300 farklı gıda için güvenli bir şekilde ortaya çıkarılabilir.
Belirli gıdalara karşı duyarlı olmamızın birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler arasında gıdaların üretilme / saklanma şekilleri, tek yönlü yeme alışkanlıklarımız, stres, çevresel etkiler, antibiyotik kullanımı, bir şekilde aldığımız toksik maddeleri sayabiliriz. Bu da barsak fonksiyonlarımızı, yani sindirim sistemimizi etkiler ve yediklerimiz bağışıklık sistemimiz tarafından yabancı madde olarak algılanabilir.
 IgG tespitinin değeri uzun süre anlaşılmamıştır. Yeni yayınlar IgG’nin belirlenmesine dair kanıtları belgelemektedir ve ardından etken gıdadan uzak durularak uygulanan tedavi, ilgili hastalıklar için önemli bir gelişme yaratmıştır. İngiliz Alerji Vakfı tarafından yürütülen bir çalışma hastalara yararlarını olduğu kadar sağlık sigortası sistemi ve toplum için de sağlanan ekonomik avantajları ortaya koymuştur.
Gıdalar potansiyel antijenleri temsil ettiği için ve gıdalar her gün hatta günde pek çok kez tüketildiği için, organizma belli bir gıdaya karşı immün reaksiyon geliştirdiğinde, bu gıdanın kronik inflamatuar hastalık etkeni olacağı açıktır. Gıdaya spesifik IgG’nin belirlenmesi, enflamasyondan sorumlu gıdanın tespitini mümkün kılar ve yalnızca bu gıdadan uzak durmak bile hastalığın sebebine yönelik bir tedavi oluşturur.
Gıdaya spesifik IgG’nin belirlenmesi etiyolojisi bilinmeyen tüm kronik enflamatuar hastalıklarda 
önerilmelidir

 ImuPro prensipleri
ImuPro üç temel prensibe dayanır:
Kendisine karşı yüksek miktarlarda IgG antikorları üretildiği tespit edilen gıda maddelerinden
belirli bir süre uzak durmak.
Dönüşümlü bir beslenme rejimine geçmek, yani, geriye kalan gıda maddelerini 4-günlük
çevrimler halinde dönüşümlü bir şekilde tüketmek.
İlk başta uzak durulan gıda maddelerini zamanla, semptomlarda düzelmenin devam edip etmediğine dikkat ederek, kademeli bir şekilde tekrar beslenme rejimine dahil etmek.

 • ImuPro100 plus’ın sağladığı avantajlar

Tercih sizin: İster doğrudan doğruya kapsamlı ImuPro300’ü tercih edin, ister, aşama aşama gitmekte fayda var diyerek, daha sonra kapsamı genişletilmek suretiyle ImuPro300 haline çevrilebilen ImuPro100

ile başlayın.
Tedaviyle geçecek yıllar yerine nedenler üzerinde odaklanma

Sadece 10 gün sonra sonuçlar elinizde ve size özel beslenme rejimi konusunda bilgi ve tavsiyeler

En yüksek bilimsel standartlara uygun test yöntemleri

Servisimizden telefonla ücretsiz beslenme rehberliği


 • Ne zaman bir ImuPro testi yaptırmayı düşünmelisiniz?
 • Bir türlü gaz, kabızlık, ishal ya da iritabl barsak sendromundan kurtulamıyorsunuz
 • Migren, kronik yorgunluk, hatta depresyondan şikayetçisiniz
 • Dermatitis ya da kaşıntı bir türlü yakanızı bırakmıyor
 • Sık sık eklem ağrıları çekiyorsunuz
 • Kilonuzun bir günü bir gününü tutmuyor
 • Yemekten sonra çoğu zaman kendinizi yorgun hissediyorsunuz
 • Belirli gıdalar size dokunuyor
 • Ne kadar çabuk davranırsanız şikayetleriniz de o kadar çabuk geçecek

Doktorunuza ImuPro’yu sorun. Kendini herhangi bir şekilde yükümlülük altında hissetmeden, ImuPro’nun sizin için ümit verici bir tedavi olup olamayacağı konusunda tavsiyelerde bulunacaktır.

Yemekten sonra uykunuz mu geliyor, kendinizi halsiz mi hissediyorsunuz? İşte nedeni ve çözümü…
Yemeken sonra halsizleşiyor, uykunuz geliyorsa bu rahatsızlıklara tolere edemediğiniz besinler neden olabilir. Besin alerjisi olarak adlandırılan bu durum besinlere bağlı olarak ortaya çıkmakta bir başka deyişle bulgular kişiden kişiye değişiklik göstermektedir…Besin alerjisi bazı besinlerin içerdiği proteinler vücudun bağışıklık sisteminin uyarılmasına neden olur. Uyarılan bağışıklık sistemi, besine karşı bağışıklık yanıtı oluşturur ve besin alerjileri ortaya çıkar. Organizmada kendisine karşı özgün antikor oluşturan maddeye antijen denir.
Bu antijen, alerjik bir sendrom geliştirirse, o zaman antijene allerjen adı verilmektedir. İnsanlarda birçok gıda ve gıda bileşeni allerjen gibi etki eder. Bazı besinlerde bulunan proteinler, vücutta bağışıklık sisteminin uyarılmasına sebep olur ve besin alerjileri ortaya çıkar. Alerjen özellikteki gıdalar genellikle inek sütü, soya, yumurta, mısır meyveler, baklagiller, yer fıstığı, çavdar çikolata,deniz ürünleridir.

.

İŞTE BELİRTİLER
Gıda alerjisi ve gıda intoleransıyla ilgili olarak kişide en sık rastlanılan belirtiler şunlardır:
Düşük tansiyon, baş dönmesi, bayılma
Dudak ve boğazın şişmesi, ağız,boğaz ve dilde kuruma
Bulantı ishal ve kusma
Öksürme, nefes darlığı solunum sorunları
Kaşıntı,ciltte ve gözlerde kızarıklık
Mide ağrısı
Bağırsak sorunları,ishal
Burun akıntısı
Baş ağrısı
Husursuz
Şişkinlik
Kilo artışı

KİLO VERMENİZİ ENGELLEYEBİLİR
Bazı gıdaların vücutta alerjik reaksiyon göstermesi kilo problemi olan kişilerin diyet yapmalarına rağmen kilo verememesinin nedenini oluşturabilmektedir. Bu kişiler gıda intolerans testleri yapılarak hassas olduğu besinleri beslenme listelerinden çıkararak kilo sorununa çözüm bulabilirler.

GIDA ALERJİNİZ VARSA ,BESİNLERE AŞIRI DUYARLILIĞINIZ VARSA, PEK ÇOK DİYETE RAĞMEN HİÇ KİLO VEREMİYORSANIZ

0312- 468 85 58  /0533-238 68 05

 

Personal Food IMUnne PROfile ’’ ImuPro’’  (Kişisel Gıda BağışıklıkProfili)

imupro300,imupro200,imupro 100 gıda intolerans testleri güvenle ankara Bulgu Laboratuvarında Okunma Sayısı : 3565         27 Ocak 2018


 • 6 MAYIS 1998 yılında  Cebeci de çalışma hayatına başlamış,  2006 yılında Kavaklıdere şubesini açarak  bugüne dek hızlı, kaliteli, güvenilir ve ekonomik tahlil hizmetleri sunma amacını sürdürmüştür. Temel prensibimiz kaliteden ve etik değerlerden ödün vermeden en iyi laboratuvar hizmetlerini vermektir

  Laboratuarımızda kaliteli hizmet; hastaya, yapılan işe ve alınan örneğe saygı ile başlar, sürekli eğitimle, kalite kontrol çalışmalarıyla devam eder, teknolojiyi takip ederek süreklilik kazanır.  
   
  Laboratuvarımız ekonomik fiyatları, tecrübeli uzman laboratuvar personeli, geniş laboratuar tahlil paneli, güleryüzlü hizmeti, zamanında sonuç verebilmesi hasta portföyumuzun artmasında en önemli nedenlerden biridir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres:
Tunalı Hilmi Caddesi Bestekar Sokak No:78/3-4 Kavaklıdere / Çankaya / ANKARA
HARİTA
2014 Bulgu Laboratuvar Tüm Hakları Saklıdır.
TEKNODEVA