Besin allerjisi imu-pro testleri Ankarada sadece BULGU LABORATUVARINDA...

ImuPro -100  , ImuPro200,  ImuPro 300  BESİN İNTOLERANS   TESTLERİ    ANKARADA SADECE 

BULGU LABORATUVARLARINDA  

       ImuPro testleri için sizden alınmış kan örneği BULGU laboratuvarında alınır , imino laboratuvarlarında test edilir ve kanınızda gıdalara karşı oluşan IgG antikorlarının tespiti yapılır. Yaklaşık 10-14 gün sonraki ikinci ziyaretinizde, size kişisel test sonuçlarınız ve –daha da önemlisi– tümüyle size göre düzenlenmiş özel beslenme planınız açıklanacaktır. İmupro-300 de  270 ,  imupro 200 de 180  ve imupro100 de 90   alerjen test edilerek en güvenli sonuçlar hastalarımıza dökümanlar halinde verilmektedir. 

 
Belirtiler:


Uzmanlara göre, gıda intoleransı ile bazı sağlık sorunlarını arasında doğrudan ilişki vardır. Eğer;

·                          Vücudunuzun bazı gıda maddelerini pek de iyi tolore etmediğini düşünüyorsanız,

·                          Yemeklerden sonra kendinizi hep yorgun hissediyorsanız,

·                          Gaz, kabızlık, ishal, IBS gibi sorunlarınız varsa,

·                          Kilo sorununuz varsa ve kilonuz bir günde bile kayda değer şekilde azalıp artabiliyorsa,

·                          Yemek yemediğiniz zaman sorunlarınız azalıyorsa,

·                          İltihapla seyreden cilt sorunlarınız varsa ve kaşınıyorsanız,

·                          Migren, kronik yorgunluk hatta depresyonunuz varsa,

·                          Hiperaktivite ya da dikkat toplayamama gibi sorunlarınız varsa,

ImuPro300 testi yaptırmanızda fayda var demektir çünkü bu belirtiler gıda intoleransının göstergesi olabilir…

 

Çoğunlukla farkında olunmasa da Gıda Duyarlılığına bağlı alerjik reaksiyonlar günümüzde en çok rahatsızlıklara neden olan faktörlerdendir. İngiliz Alerji Vakfı’nın (British Allergy Foundation) tahminine göre Avrupa ve ABD toplumun % 45’i gıda duyarlılığına bağlı sağlık sorunları yaşamaktadır. Bağışıklık sistemin kişiye göre değişen gıdalara tepki vermesinden oluşan enflamasyon, farklı hastalıklara neden olabilir:

Kronik demir eksikliği

Gastrointestinal Şikayetler

Obezite

IBS

Hipertansiyon

Tip 2 Diabet

Kronik yorgunluk

Astım

Depresyon

Egzama

Hipertiroidizm

Yukarıda belirtildiği gibi bütün bu hastalıkların ve daha fazlasının ortak nedeni kronik enflamasyondur.

Bahsettiğimiz Gıda Duyarlılığı gecikmeli reaksiyon gösteren IgG’ye bağlı Tip 3 Alerjisidir ve kesinlikle tipik alerji olarak bilinen IgE’ye bağlı olan Tip 1 Alerji ile karıştırılmamalıdır. IgE’nin varlığı iyi belirlenmiştir ve histamin salınımı nedeniyle semptomların hemen başladığı bir atopik reaksiyonu temsil eder.

Tip 1 alerjilerinin seyrek olmasına karşın Tip 3 Gıda Duyarlılığına sıkça rastlanır. Anne sütü ile bebeğe geçebildiği gibi zaman içerisinde de oluşabilir. Eğer vücudumuzun bir gıdaya karşı bağışıklık konusunda problemi varsa, G tipi Globulinler (IgG) oluşturmaya başlar. Bu antikorlar, kan örneğinde bakılan ImuPro300 testi ile yaklaşık 300 farklı gıda için güvenli bir şekilde ortaya çıkarılabilir.

Belirli gıdalara karşı duyarlı olmamızın birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler arasında gıdaların üretilme / saklanma şekilleri, tek yönlü yeme alışkanlıklarımız, stres, çevresel etkiler, antibiyotik kullanımı, bir şekilde aldığımız toksik maddeleri sayabiliriz. Bu da barsak fonksiyonlarımızı, yani sindirim sistemimizi etkiler ve yediklerimiz bağışıklık sistemimiz tarafından yabancı madde olarak algılanabilir.

 IgG tespitinin değeri uzun süre anlaşılmamıştır. Yeni yayınlar IgG’nin belirlenmesine dair kanıtları belgelemektedir ve ardından etken gıdadan uzak durularak uygulanan tedavi, ilgili hastalıklar için önemli bir gelişme yaratmıştır. İngiliz Alerji Vakfı tarafından yürütülen bir çalışma hastalara yararlarını olduğu kadar sağlık sigortası sistemi ve toplum için de sağlanan ekonomik avantajları ortaya koymuştur.

Gıdalar potansiyel antijenleri temsil ettiği için ve gıdalar her gün hatta günde pek çok kez tüketildiği için, organizma belli bir gıdaya karşı immün reaksiyon geliştirdiğinde, bu gıdanın kronik inflamatuar hastalık etkeni olacağı açıktır. Gıdaya spesifik IgG’nin belirlenmesi, enflamasyondan sorumlu gıdanın tespitini mümkün kılar ve yalnızca bu gıdadan uzak durmak bile hastalığın sebebine yönelik bir tedavi oluşturur.

Gıdaya spesifik IgG’nin belirlenmesi etiyolojisi bilinmeyen tüm kronik enflamatuar hastalıklarda önerilmelidir

DAHA GENİŞ BİLGİ VE DÖKÜMANLAR İÇİN LÜTFEN BULGU LABORATUVARIMIZLA İRTİBAT KURUNUZ.

 

Personal Food IMUnne PROfile ’’ ImuPro’’  (Kişisel Gıda BağışıklıkProfili)

İmupro 100, imupro200,imupro 300 gıda intolerans testleri ankarada sadece bulgu laboratuvarında yapılmakta sonuçlar 14 gün içinde verilmektedir. Okunma Sayısı : 4007         27 Mayıs 2020


  • 6 MAYIS 1998 yılında  Cebeci de çalışma hayatına başlamış,  2006 yılında Kavaklıdere şubesini açarak  bugüne dek hızlı, kaliteli, güvenilir ve ekonomik tahlil hizmetleri sunma amacını sürdürmüştür. Temel prensibimiz kaliteden ve etik değerlerden ödün vermeden en iyi laboratuvar hizmetlerini vermektir

    Laboratuarımızda kaliteli hizmet; hastaya, yapılan işe ve alınan örneğe saygı ile başlar, sürekli eğitimle, kalite kontrol çalışmalarıyla devam eder, teknolojiyi takip ederek süreklilik kazanır.  
     
    Laboratuvarımız ekonomik fiyatları, tecrübeli uzman laboratuvar personeli, geniş laboratuar tahlil paneli, güleryüzlü hizmeti, zamanında sonuç verebilmesi hasta portföyumuzun artmasında en önemli nedenlerden biridir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres:
Tunalı Hilmi Caddesi Bestekar Sokak No:78/3-4 Kavaklıdere / Çankaya / ANKARA
HARİTA
2014 Bulgu Laboratuvar Tüm Hakları Saklıdır.
TEKNODEVA