SFS'E HAZIRLIK

SFS – SFS’e Hazırlık
Örnekleme ve sevkiyat
Sonucun güvenirliğinde en önemli şey örneğin kalitesidir. Aşağıdaki önerilerin göz önünde bulundurulması gerekir:

Testin yapılmasından önceki üç hafta yeme tarzınızda değişiklik yapmayın
Testten üç gün önce pankreatik enzim ya da bakteriyel süspansiyon tedavilerinizi kesin
Dışkı numunesinin idrar ve dezenfektanlarla temas etmesini engelleyin
Anaerobik bakterilerin yaşayabilirliğini sağlayabilmek için örnek tüpünü ¾ oranında doldurun
Örnek oda sıcaklığında 2 güne kadar dayanır. Ancak, örneklerin özellikle yaz aylarında hafta sonu gönderilmesinden kaçının
Örnek tüpünü sıkıca kapatıp, tanıtım bilgilerini üzerine doğru bir şekilde yazın
Analiz talebi formuna yapılmasını istenilen laboratuar testlerini açık seçik olarak yazın (Ek). Mümkünse, klinik ve beslenme geçmişiyle ilgili bilgi verin.
Bu önerilere uyulduğunda, tanı laboratuarı barsak florası ve barsak bariyeri ve ekzokrin pankreasının aktivitesi konusunda invazif olmayan ve tekrarlanabilir inceleme yapılmasına olanak sağlamaya yeterli kalitede bir klinik örneğe sahip olacaktır.
Laboratuar prosedürleri
Fizyolojik fekal flora analizi Tablo 1’de açıklanan bakterilerin üremesi için gereken farklı termal ve atmosferik koşullar altında seçici ve seçici-olmayan medya üzerinde yapılan kantitatif kültürleri içermektedir. Tanımlama ve sayım inkübasyondan 3 gün sonra yapılır. Sonuçlar koloni oluşturan üniteler (CFU)/g (dışkı) olarak ifade edilir. Mayaların tanımlanmasının ardından 103 CFU/g’nin üzerindeki bir konsantrasyonda tek bir benzersiz türde üreme olup olmadığını saptamak için antimiyotik duyarlılık testi yapılır.  • 6 MAYIS 1998 yılında  Cebeci de çalışma hayatına başlamış,  2006 yılında Kavaklıdere şubesini açarak  bugüne dek hızlı, kaliteli, güvenilir ve ekonomik tahlil hizmetleri sunma amacını sürdürmüştür. Temel prensibimiz kaliteden ve etik değerlerden ödün vermeden en iyi laboratuvar hizmetlerini vermektir

    Laboratuarımızda kaliteli hizmet; hastaya, yapılan işe ve alınan örneğe saygı ile başlar, sürekli eğitimle, kalite kontrol çalışmalarıyla devam eder, teknolojiyi takip ederek süreklilik kazanır.  
     
    Laboratuvarımız ekonomik fiyatları, tecrübeli uzman laboratuvar personeli, geniş laboratuar tahlil paneli, güleryüzlü hizmeti, zamanında sonuç verebilmesi hasta portföyumuzun artmasında en önemli nedenlerden biridir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres:
Tunalı Hilmi Caddesi Bestekar Sokak No:78/3-4 Kavaklıdere / Çankaya / ANKARA
HARİTA
2014 Bulgu Laboratuvar Tüm Hakları Saklıdır.
TEKNODEVA